Bio

V roce 1982 spoluzakládal Slávek Hamaďák /18. 2. 1965, absolvent pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor Textař, scénarista/ v Hradci Králové jako hráč na baskytaru legendární hradeckou undergroundovou kapelu Čertovi soustružníci, o které lze najít zmínku pouze v knize Excentrici v přízemí, autorů Josefa Vlčka a Aleše Opekara. Skupina se rozešla v roce 1983 po zvýšeném zájmu Státní bezpečnosti o její koncerty. O pár let později, v roce 1988, Hamaďák spoluzakládá rapovou skupinu HIP-HOP Satelit, která se o šest měsíců později, po odchodu jednoho z členů do zahraničí, přejmenovala na PIRÁTI, @musiczerver.cz. Kapela PIRÁTI vydala během následujících dvou let na MC vlastním nákladem dva demosnímky, které po sametové revoluci, hned v roce 1990, vyšly oba na jednom, již oficiálním, nosiči CD PIRÁTI u Indies records.

Po rozpadu PIRÁTŮ pokračoval Slávek Hamaďák s novými muzikanty pod obměněným názvem PIRÁTI 44 a v jiném tzv. alternativním rockovém stylu. S touto skupinou vydal tři alba: Strženi proudem 1992 /Indies records/, Boty 1994 /Triton/ a Střemhlav do vesmíru 1996 /Sony Music/ nominované v žánrové kategorii alterntivní rock České Grammy na album roku 1996. V roce 1998 pak Hamaďák kapelu rozpustil, ukončil aktivní hraní a věnoval se autorské a producentské činnosti /Satelit Kanibal /2 alba z r. 2000 a r. 2002/, The Coolers /r. 2007/, Enter /r. 2009/ aj.

V roce 2007 vydává básnickou sbírku Živý nedopalky. V roce 2012 se pak Slávek Hamaďák pod pseudonymem Eskamotër vrací nejen k aktivnímu hraní, ale i nahrávání a pod názvem Pohled do ulice vydává na jaře 2013 na labelu INDIES MG debutové album. K písni Měsíc a květina vznikl i videoklip.

V roce 2017 vydává uskupení Eskamotër & Echo Orchestr opět na značce INDIES MG druhé album, nazvané Něžné krveprolití. Slávek Hamaďák aka Eskamotër k němu poznamenává: "Nové album je oproti předchozímu Pohled do ulice jak po hudební, textové i náladotvorné stránce výrazně odlišné. Jednotlivé písně mají sevřenější „písničkovou“ formu, ubylo improvizovaných pasáží, aranžmá je nástrojově pestřejší a košatější – k akustické kytaře přibyla el. kytara, el. basa, trombón – a některé nástroje /kytary a klávesy/ jsme vrstvili v odlišných aranžmá na sebe např. závěrečná kytarová sóla v Něžné krveprolití, nebo klávesy v Eskamotër." Stejně jako předchozí CD obsahuje deset skladeb. Více o albu, ukázky skladeb a texty najdete zde.

V roce 2020 zahájila kapela nahrávání svého 3. řadového alba pod názvem Katapultovaný, ze kterého pochází 1. singl Chtěl jsem jen říct /k poslechu a zdarma ke stažení/ natočený během dubna 2021 jako čtvrtá píseň alba. K písni vznikl i videoklip.

Bio